600 тис. грн для покращення життя міста: у Бердичеві цікаві проекти-пропозиції від мешканців готові профінансувати і втілити в життя. Про це говорили на прес-конференції, присвяченій бюджету участі.

Так, кожен охочий може реалізувати будь-яку мрію чи ідею, яку вважає нагальною – від спортивного і дитячого майданчика на подвір’ї і до проектів творчих. Для цього треба зайти на міський сайт або звернутися особисто до секретаря міської ради Юлії Лефтер. Автор ідеї (потенційного проекту) має заповнити відповідну заявку, у якій дати чіткі відповіді на запитання про нагальність, необхідність задуманого, вказати приблизну вартість робіт. Проте все в межах розумного, адже Бердичів умовно поділили на 6 районів і на кожен з них бюджет участі передбачає 100 тис. грн.

Загалом робоча група такого бюджету планує втілити у життя в місті 30 проектів, запропонованих людьми. Цьогоріч поки відпрацьовуватимуть механіку бюджету участі, адже перейняти досвід можна лише в інших міст. Крім того, збиратимуть заявки від охочих, які можуть стосуватися різних галузей.

З початку і до середини березня 2017 року відбудеться голосування за проекти. За них має проголосувати не менше 2 тисяч 400 людей. Орієнтовно 16 березня мають оголосити результат і тоді вже приступити до роботи.

На сьогодні вже є 4 реальні проектні пропозиції від людей, які стосуються дозвілля (дитячі та спортивні майданчики, облаштування набережної).

Цьогоріч в Україні понад 40 міст уже реалізували свої проекти. Наступного року (нехай навіть з найменшим поки що бюджетом участі – 600 тис. грн) до них приєднається Бердичів.

Нагадаємо, що ЄС та Програма Розвитку ООН допомагають у розвиткуБердичівського району. А тим часом У Житомирі вже визначилися з кращими проектами бюджету участі.

За матеріалом zhitomir.today.

Залишити відгук